ANA
SAYFAYA
DÖN


Yayın Tarihi; 2.05.2018

1 MAYIS UMUDUN IŞIĞIYDI!

Her 1 Mayıs’ta olduğu gibi bu yıl da önce Çaycuma Cumhuriyet Meydanında, sonra da Zonguldak Madenci Anıtı Alanında yapılan 1 Mayıs kutlamaları bu yıl diğer yıllara oranla daha coşkuluydu ve katılımcı sayısı yüksekti!

Çaycuma Cumhuriyet Meydanında yapılan 1 Mayıs kutlamasına toplumun birçok kesiminden kişi ve kurum temsilcileri katıldı, halaylar çekildi. Atatürk heykeline kadar yapılan yürüyüş sırasında çevredeki halkın ilgisi görülmeye değerdi. 1 Mayıs kutlaması, Atatürk anıtında da halaylarla sürdü. Ardından Zonguldak’a yola çıkıldı. Genel Maden İşçileri Sendikasının sağladığı minibüslerin sayısı onun üzerindeydi ve arabalar doluydu. Özel araçları ve diğer yollarla Zonguldak’a aktı insanlar.

Zonguldak Madenci Anıtı Alanındaki coşku ve kalabalık üst düzeydeydi! Gençlerin çoğunlukta olduğu gözlenen alanda neredeyse tüm siyasal ve kültürel kurum ve kuruluşlar yer aldı. Alan insanları almakta yetersiz kaldı.

Haluk Levent dinletisi başından sonuna ayakta izlendi ve alan egemenliğini bir an olsun elinden bırakmayan Levent, alanın dışındaki insanları da coşturdu!

Atılan sloganlar, katılımcıların heyecanı ve umudu 1 Mayıs kutlamasının rengini de değiştirdi.

1 Mayıs umudun ateşinin yakıldığı gün oldu diyebiliriz!

 

Bu yazı  399 kez okunmuştur.


© Kirnapci
     
 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş